adwokat zlecenia

Serial telewizyjny adwokat zlecenia

Adwokat zlecenia, to amerykański serial telewizyjny o gatunku kryminalnym, którego autorem jest Dick Wolf. Na antenie zadebiutował w 1990 roku, a emisja ostatniego odcinka odbyła się w 2010 roku. Adwokat zlecenia był to hit na antenie NBC.

Serial adwokat zlecenia emitowany był na antenie NBC i był to najdłużej w historii emitowany serial, który miał aż 20 sezonów zremisował on ze starszym serialem z roku 1955-1975 pt. Gunsomke. Serial kręcony był w Nowym Jorku. Serial podzielony był na dwie części. Pierwsze półgodziny serialu, to było dochodzenie morderstwa i typowanie podejrzanego przez nowojorski departament. Drugą połową było ściganie oskarżonego poprzez prokuratora okręgowego. Film często oparty był na faktach. Serial znany był głównie z obsady, która uczestniczyła w projekcie w głównych rolach. Spektakl został znany z obrotowymi obsadzie na przestrzeni lat. Wśród najdłuższych głównych członków obsady byli Steven Hill jako prokuratora okręgowego Adama Schiff (sezony 1-10), Jerry Orbach jako detektyw Lennie Briscoe (sezony 3-14), S. Epatha Merkerson jako porucznik Anitę Van Buren (sezony 4-20 ), Jesse L. Martin jako detektyw Ed Green (sezony 10-18) i Sam Waterston jako Executive Assistant District Attorney (później prokuratora okręgowego) Jack McCoy (sezony 5-20). Zdobył oraz został nominowany do wielu nagród na przestrzeni lat, w tym wielu nagród Emmy. W dniu 14 maja 2010 roku, NBC ogłosiła, że kończą emisję Adwokata zleceń ​​i będzie wyemitowany ostatni odcinek w dniu 24 maja 2010 roku. Na podstawie tego serialu stworzonych zostało kilka gier komputerowych, powstania francuzy na serial, która umożliwiała emitowanie filmu w innych krajach. Natychmiast po anulowaniu serialu, Wilk oświadczył, że był próbuje znaleźć nowy dom dla serii i również rozważyć “Last Resort” plan zawarcia show z dwugodzinnym filmie telewizyjnym na NBC. W lipcu 2010 roku, jednak wskazał, że te próby nie powiodły się i oświadczył, że serial niestety przeszedł do historii.

Jednak w lutym 2015 roku NBC zaczęło głosić pogłoski, że planuje wyemitować 10 nowych odcinków serialu. W maju 2015 aktor Sam Waterson ogłosił, że popiera decyzję twórców i sam chętnie przyłączy się do ponownej emisji Adwokata zleceń.