radca prawny prywatnie

Radca prawny i jego prywatne potyczki

                Wiadomo, że oprócz życia zawodowego istnieje jeszcze życie prywatne, z którego intensywnie korzysta jeden z prywatnych radców prawnych z niewielkiej miejscowości. Radca prawny prywatnie przyjmuje w dni powszednie, natomiast w weekend nie tyka pracy palcem, nawet gdy pracuje nad bardzo poważnym zleceniem.

                Wiadomo, że praca radcy prawnego jest bardzo stresująca i odpowiedzialna i wolne weekendy jak najbardziej się należą. Tylko pytanie czy można sobie pozwolić na ciągłe wolne weekendy prowadząc prywatna kancelarię prawną? Widocznie można skoro robi tak jeden z prywatnych radców prawnych z małej miejscowości i jak widać całkiem nieźle prosperuje swoją firmą. Udało się wyciągnąć od radcy prawnego parę ciekawych informacji na temat jego prywatnego życia oraz zawodowego.

Radca prawny prywatnie spędza czas w różnoraki sposób. Nie ma określonego jednego zadania na weekend. Przeważnie są to różnego rodzaju zajęcia. Podczas wolnego radca udaje się na ciekawe poznawcze wycieczki, gra w gry komputerowe, uczęszcza na siłownie, spędza czas ze znajomymi itp. Jak widać na brak nudy radca prawny nie może narzekać gdyż jego życie prywatne jest naprawdę na wysokim poziomie. Co ciekawe mimo, że radca prawny prywatnie pracuje nad ciężkim zleceniem, to nie zabiera pracy do domu. Więc pytanie, jak to możliwe, że wyrabia się ze wszystkim na czas i nie traci klientów za niedotrzymywanie terminów? Pewny siebie radca prawny odpowiada, że lata praktyki i duże doświadczenie pozwala mu pracować w takim systemie w jakim aktualnie pracuje. Podział pracy rozkłada tak, aby wyrobić się ze wszystkim w terminie i co najważniejsze nie zabierać pracy do domu. Choć czasami przyznaje, że pracuje po godzinach, ale tylko w dni powszednie w weekendy nawet o pracy nie myśli i nie odbiera telefonów od klientów. Oczywiście klienci są poinformowani o trybie pracy radcy prawnego i mimo, to nie rezygnują z jego usług.

Nie pozostaje nic innego jak pozazdrościć takiej organizacji pracy i brać przykład.