prawnik płock

Nowoczesny wygląd strony www kancelarii prawniczej

Wiadomo, że z biegiem lat zmieniają się również trendy tworzenia stron internetowych. Strony wyglądaj coraz bardziej nowocześnie, przystosowane są do urządzeń mobilnych oraz do różnych rozdzielczości monitorów.

Aktualne trendy tworzenia stron internetowych

  1. Responsywność– tworzone strony muszą być przede wszystkim responsywne. Pytanie co to oznacza? Oznacza to, że powinny one dostosowywać się do różnych rozdzielczości ekranów. Czyli powinny wyświetlać się prawidłowo na każdej rozdzielczości.
  2. Mobilność– w dobie smnartfonów oraz tabletów nie ma mowy o tym, aby tworzyć strony nie przystosowane do tych urządzeń. Już badania wykazują, że w większości użytkownicy częściej odwiedzają strony internetowe ze swoich telefonów czy tabletów niż z komputerów stacjonarnych. Dodatkowo nasza strona staje się bardziej przyjazna dla wyszukiwarki Googla. Co jest również bardzo istotne przy pozycjonowaniu danej strony WWW.
  3. Nowoczesne cienkie czcionki– typografia jest bardzo ważnym elementem strony internetowej. Przede wszystkim czcionka musi być czytelna i nie męcząca wzroku. Aktualne trendy jeżeli chodzi o czcionki, to czcionki cienkie. Wyglądają one bardzo estetycznie i elegancko na stronie WWW. Przekonać się możemy o tym odwiedzając nową witrynę adwokat Płock Marty Wach.
  4. Duży ruchomy baner u góry strony– Kolejnym ważnym nowoczesnym aspektem jest baner rozciągnięty na całą szerokość ekrany. Baner powinien przedstawiać przede wszystkim zdjęcie kojarzące się z branżą danej firmy. Na banerze powinny się znaleźć różnego rodzaju hasła promujące daną firmę.
  5. Ciekawe efekty– wiadomo, że większość webmasterów nie przepada za różnego rodzaju wodotryskami na stronie ponieważ zwalniają one mocno funkcjonowanie oraz wczytywanie strony. Jednak aktualnie dostępne możliwości css3 oraz różnego rodzaju dodatków sprawia, że efekty na stronie nie muszą wcale jej spowalniać. Nie musimy też stosować nie wiadomo jakich efektów, ale np. ciekawy efekt po najechaniu na jakiś link na pewno przyciągnie uwagę nie jednego użytkownika, który akurat przegląda naszą stronę. Minimalistyczne efekty bardzo mocno dodają uroku stronie WWW.
  6. Długie strony– aktualne trendy pokazują, że modne jest tworzenie jak najdłuższych stron. Przeważnie takie strony są jednostronicowe, czyli nie zawierają dodatkowych podstron. Po kliknięciu w interesującą nas sekcję strony, strona przeważnie przewija nam się do tego miejsca ukazując interesujące nas informację.
  7. Samodzielna obsługa– bardzo popularne stały się również systemy CMS. Są to systemy, które pozwalają na samodzielną obsługę strony www osoby, który z branżą IT ma bardzo mało wspólnego. Panele CMS umożliwiają niedoświadczonemu użytkownikowi edycję treści na swojej stronie, dodawanie zdjęć, dodawanie nowych artykułów itp. Osoba, która tworzy stronę przygotowuje odpowiednią instrukcję lub przeprowadza szkolenie z zakresu obsługi strony.
prawnik płock
prawnik płock

Wiadomo, że te trendy są tylko na chwilę. Aktualny rozwój technologii sprawia, że strony z dnia na dzień coraz bardziej ewoluują, a możliwości tworzenia na dzień dzisiejszy są już nieograniczone. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia oraz umiejętności programisty.