adwokat płock

Adwokat z Płocka nowa kancelaria

Świeżo upieczony adwokat z Płocka postanowił zaraz po wpisaniu na oficjalną listę prawników otworzyć własną kancelarię w Płocku. Nie wiadomo jednak czy niedoświadczona osoba da sobie radę z poprowadzeniem kancelarii oraz z pozyskaniem klientów.

Niestety nikt z kręgu znajomych adwokata nie wróżył mu wielkiej prywatnej kariery zaraz po ukończeniu studiów i zdaniu aplikacji. Do wysokiej pozycji trzeba w tym zawodzie dochodzić latami i powoli budować swój wizerunek. Nikt rozsądny nie powierzy swojej sprawy osobie, która jedyne doświadczenie jakie posiada to obowiązkowa praktyka w kancelarii. Jednak Adwokat Płock postanowił się nie poddawać na samym początku i zaryzykować.

Ryzykowna decyzja adwokat płocka

Każdy odradzał mu tej decyzji i mówił żeby na razie zatrudnił się w jakiejś prywatnej kancelarii nabrał doświadczenia i dopiero po jakimś czasie jak już nabierze doświadczenia oraz zaufania klientów, to wtedy otworzyć swoją działalność. Jednak uparty prawnik nie dał za wygraną i postanowił bez doświadczenia otworzyć swoją kancelarię. Zainwestował on w wynajęcie biura, zrobienie profesjonalne strony internetowej, wizytówek. Jednak nie wiadomo czy ta inwestycja mu się w ogóle zwróci. Bo może okazać się tak, że adwokat z Płocka szybciej zamknie swoją kancelarię niż ją otworzy.

Pierwszy klient

Krótko po otwarciu adwokatowi Płock udało się pozyskać pierwszego klienta. Wszyscy byli w szoku, że ktoś postanowił powierzyć sprawę w sądzie prawnikowi, który ledwo co ukończył studia. Klient jednak wyszedł z założenia, że jeżeli ukończył on studia, zdał egzamin oraz został wpisany na oficjalna listę adwokatów, to uważa, że powinien dobrze radzić sobie w sądzie. Nie każdemu udaje się zdać pozytywnie za pierwszym razem egzamin aplikancki. Dlatego też klient postanowił dać szanse młodemu prawnikowi. Jak się okazało klient był bardzo zadowolony z współpracy ponieważ Adwokat idealnie wywiązał się ze swoich obowiązków wobec klienta.

Kancelaria zaczęła nabierać ostrego tempa i po pierwszym kliencie zaczęły spływać kolejne zlecenia. Także prywatna kancelaria niedoświadczonego adwokata bardzo dobrze prosperuje czego nit się nie spodziewał.