adwokat płock

Adwokat nie będzie zajmował się śmiesznymi sprawami

Niedawno pewien adwokat Płock dostał zlecenie od pewnej kobiety, która postanowiła oskarżyć swojego Wójta Gminy.

Sprawa dotyczyła opłaty, którą rzekomo klientka miała uiścić Wójtowi w wysokości i tu uwaga! 40 groszy. Jednak kobieta postanowiła, że nie będzie płacić tak śmiesznej sumy i udała się z tym do adwokata.  Pytanie tylko, czy jeszcze śmieszniejszy nie jest fakt zgłoszenia sprawy do sądu. Za pewne gdyby zostawiła ona tą sprawę i nawet nie zapłaciła, to gmina na pewno by nie wniosła oskarżenia. Ponieważ sąd od razu by tą sprawę umorzył. Adwokat Płock nie przedstawił swojej klientce całą sytuacje i od razu dał do zrozumienia żeby Pani sobie tą sprawę odpuścił. Sąd tak czy siak ją umorzy. Jednak uparta klientka nie dawała za wygrana i chciała aby prawnik z płocka złożył wniosek do sądu.

Klient nasz Pan

Na życzenie kobiety adwokat złożył wniosek do sądu w sprawie Wójta Gminy z okolic Płocka. Sąd zapoznał się dokładnie z tą sprawą i postanowił wrzucić ją na wokandę. Ku zdziwieniu adwokata, który myślał, że sprawa od razu trafi do umorzenia. Jednak nie, będzie proces! Po dokładnym zagłębieniu się w zasady sądu prawnik, dowiedział się, że sąd nie ma prawa do odrzucania wniosku spływającego od osób prywatnych czy też kancelarii. Dlatego też sąd nie mógł od razu umorzyć sprawy. Upoważniony do tego jest tylko i wyłącznie w momencie odbycia się pierwszej rozprawy sądowej. Po wysłuchaniu obydwu stron dopiero może sędzia uznać, że sprawa jest Błacha i nie ma sensu daje jej kontynuować.

adwokat płock
adwokat płock

Przypuszczenia adwokata się sprawdziły

Mimo, że doszło do rozprawy, to stało się jak przypuszczał adwokat Płock. Sprawa od razu po zakończeniu rozprawy została umorzona. Jednak zanim sędzia wydał takie postanowienie. Wysłuchał zarówno oskarżonego, którym był Wójt oraz Powoda, którym była poszkodowana kobieta. Sprawa generalnie dotyczyła opłaty 40 groszy za wniosek, który rzekomo gmina powinna udostępniać mieszkańcom za darmo. Rozprawa jednak nie trwała zbyt długo ponieważ sędzia uznał, że dokumenty te rzeczywiście muszą być udostępniane mieszkańcom bez pobierania prowizji.

Po zakończeniu rozprawy, prawnik Płock uznał, że nie będzie już brał udziału w tak mało poważnych sprawach. Bo jest to w ogóle nie opłacalne, a w tym czasie mógłby się zająć naprawdę poważnymi sprawami, które wymagają bardzo dużej uwagi.